ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla...

Page 11 of 16 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 16  Next

Go down

Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla... - Page 11 Empty Re: Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla...

Post by Guest 6/20/2017, 18:07

Svetac, ponavljam, (to bi trebalo biti jasno tako inteligentnom i nadarenom čiči), ako nemaš ništa kvalitetnog dodati ovoj temi, onda tvoje "ćuškanje" sudionika nije vraćanje na "pravi kolosijek", već nastavak "bedastoća". I nemoj ti meni "srećo" jer ću i ja krenuti sa "sugestijama". ;)

Guest
Guest


Back to top Go down

Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla... - Page 11 Empty Re: Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla...

Post by Guest 6/20/2017, 18:08

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla... - Page 11 Empty Re: Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla...

Post by My Brother Billo 6/20/2017, 18:11

Triny wrote:Evo na ovoj temi možemo stavljati primjere (navodnih) djelovanja mračnih sila da se malo zabavimo.
Kako se ja nikada nisam susrela s nečim sličnim, a u zadnje me vrijeme začuđuje poplava takvih tema i to iz crkvenih "službenih" krugova, koji su valjda , eto,
zaključili da je pravo vrijeme otkriti puku te strašne tajne do kojih su došli bogte pita otkud.
dobra tema,magijske sile i zli duhovi itekako postoje.u svetom pismu je to dobro pojasnjeno,priglupi ljudi ih prizivaju svojim neodgovornim ponasanjem,gledanjem u solje kave,gatanjem,trazenjem "pomoci" od baba gatara i vracara itd sto je u bozijim ocima gad.
My Brother Billo
My Brother Billo

Posts : 2237
2017-04-17


Back to top Go down

Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla... - Page 11 Empty Re: Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla...

Post by Guest 6/20/2017, 18:12

My Brother Billo wrote:
Triny wrote:Evo na ovoj temi možemo stavljati primjere (navodnih) djelovanja mračnih sila da se malo zabavimo.
Kako se ja nikada nisam susrela s nečim sličnim, a u zadnje me vrijeme začuđuje poplava takvih tema i to iz crkvenih "službenih" krugova, koji su valjda , eto,
zaključili da je pravo vrijeme otkriti puku te strašne tajne do kojih su došli bogte pita otkud.
dobra tema,magijske sile i zli duhovi itekako postoje.u svetom pismu je to dobro pojasnjeno,priglupi ljudi ih prizivaju svojim neodgovornim ponasanjem,gledanjem u solje kave,gatanjem,trazenjem "pomoci" od baba gatara i vracara itd sto je u bozijim ocima gad.
tako je...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla... - Page 11 Empty Re: Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla...

Post by Guest 6/20/2017, 18:34

6 načina kako demoni (zli duhovi) djeluju danas u svijetu

Izvor preuzetog sadržaja: http://www.novizivot.net/2015/06/11/6-nacina-kako-demoni-zli-duhovi-djeluju-danas-u-svijetu/  


Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla... - Page 11 Screen-shot-2014-01-03-at-12-07-16-am

Pretpostavimo li da su zli duhovi i demoni isto, oni onda djeluju na sljedeće načine:
[list="box-sizing: border-box; list-style-position: inside; padding-right: 0px; padding-left: 0px; color: rgb(0, 0, 0); font-family: Verdana, Geneva, sans-serif; background-color: rgba(72, 131, 191, 0.239216);"]
[*]Okultizam: Rukovode “okultizmom”, tj. mističnim i tajanstvenim praksama, koje je Bog zabranio i koje su nazvane “gadostima”, jer su povezane s idolopoklonstvom.

Ovakve prakse ljude zavode, zarobljavaju i vode u robovanje sotoni, tj. “Poprimaju njegovo naličje i njegov um” koji su iskrivljeni i izopačeni – sasvim protivni Božjem umu i naumima.
[/list]
Sotona voli izvrtati sve što je Bog stvorio ili zapovjedio. Kukasti križevi, imena izgovarana unatrag i najrazličitije seksualne izopačenosti, tipični su proizvodi sotoninih nakaradnih misli. Pod nazivom okultno spadaju još strašnija spolna izopačenja, te ono što poznajemo pod imenom “spiritizam” (općenje sa zlim duhovnim svijetom, često nazivano kao općenje s mrtvima – pokojnicima). Ljudi koji se svjesno i nesvjesno upuštaju u takve stvari, otvaraju se mogućnosti demonskog utjecaja, ometanjima, uznemirivanje i proganjanjima, a u krajnjim slučajevima i opsjednutosti demonom (što znači: biti pod potpunom vlašću demonske sile). Što se čovjek duže time bavi, sve je gore, a šanse za oslobođenje sve se više smanjuju.
U ovo područje spadaju proricanje budućnosti, astrologija tj. horoskopi (Iz 47,13; Djela 16,16), kojih je svrha da čovjeka dovedu u Sotonine kandže. Već spomenut spiritizam, općenje živih s mrtvima, uključujući i savjetovanje s medijima i prisustvovanje seansama. Na takvoj seansi demoni oponašaju glas umrle osobe. Krajnji oblik okultizma uključuje vračanje (obavljanje sotonskih rituala i obreda) i stvarno štovanje sotone. Bog oštro zabranjuje sve takve prakse. (Izl  7,11-12; Lev 19,26-31; Lev 20,6-27; Pnz 18,10-14; 1. Sam 28; 2. Kr 17,17-18; 2. Kr 21,1-6; 2. Kr 23,24-25; 1. Ljet 10,13-14; Iz 2,6; Iz 8,19-20; Iz 47,9-15; Jer 27,9-10; Jer 29,8-14; Jer 29,21-23; Ez 13,17-23; Zah 10,2; Mal 3 0,5). Ovdje treba spomenuti i “kult mrtvih” ili “smrti” koji je vrlo snažan na prostoru Balkana.
Mora se naglasiti da su u svim ovim slučajevima temeljni principi prijevara, obmana i zavaravanje. Božji protulijek je vjera (oslanjanje na Božju Riječ i djelovanje u skladu s njom), i priznanje propraćeno oproštenjem (djela tame svjetlost razotkriva i lišava ih sile). To pak mora biti popraćeno dosljednim životom s Bogom i neprestanim pokajanjem (stalan život poslušnosti Bogu), inače bi čovjek ponovno mogao vratiti starom načinu života. Za nekršćanina koji se bavio takvim stvarima, jedino je rješenje da se obrati Kristu i živi gore opisanim životom.
[list=2]
[*]Idolopoklonstvo: U pozadini svakog idolopoklonstva se nalaze demoni, a ona nije ništa drugo nego štovanje demona (1. Kor 10,20; Pnz 32,17; Ps 106,37). Čini se da će se u vrijeme nevolja pojačati demonsko djelovanje, što će dovesti do otvorenog poštovanja sotone prerušenog u “Zmaja” (Otk 16,13-14; Otk 13,4). Sotona uvijek teži da odvrati čovjeka od istinskog štovanja Boga, i usmjeri ga prema sebi, tj. idolima.
[/list]
[list=3]
[*]Prijevara, obmana: Demoni se nazivaju i prijevarnim duhovima i širiteljima lažnih nauka (1. Kr 22,21-23; 2. Sol 2,2; 1. Tim 4,1). Zbog toga, oni stoje iza svakovrstnog liberalizma i neistinite misli i ideje o Bogu.
[/list]
[list=4]
[*]Upravljanje svjetovnim sustavom: Njihova je uloga širiti Sotonin način razmišljanja i njegov pogled na svijet, koji se prvenstveno i najviše očituje u okultnim obredima ustanovljenim tijekom razdoblja nevolja (1. Iv 2,16; 2. Kor 4,4; Otk 13,14).
[/list]
[list=5]
[*]Uzrokuju bolesti i opsjednuća: Oni mogu prouzročiti bolesti i duševne poremećaje ili zarobiti ljude moralnom nečistotom. To se većinom događa zato što su se ti ljudi već ranije i sami upustili u nešto što je Bog jasno i glasno zabranio. Ne možemo, međutim, reći da su sve bolesti ili duševni poremećaji posljedica demonskog djelovanja. Biblija jasno razlikuje to dvoje; to se naročito očituje za vrijeme Isusove službe (Mt 4,24; Mt 8,16; Mt 9,20-35; Mt 10,1; Mt 14,35; Mk 1 0,23-34; Mk 3,15; Lk 4,40; Lk 6,17-18; Lk 9,1). U slučaju duševnog poremećenja prilikom čitanja Božje Riječi ili molitve nad oboljelim, obično dolazi do poboljšanja ili smirivanja, ali ako je bolest demonskog porijekla, reakcija može biti prilično žestoka (Mk 5,4-5; Lk 8,35).
[/list]
[list=6]
[*]Čine otpor – protivljenje: Suprotstavljaju se Božjoj djeci u njihovom duhovnom rastu (Ef 6,12). Zli duhovi ne mogu nauditi Bogu i zato žele uništiti sve ono što je Bogu blisko i drago.
[/list]


Izvor preuzetog sadržaja: http://www.novizivot.net/2015/06/11/6-nacina-kako-demoni-zli-duhovi-djeluju-danas-u-svijetu/
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla... - Page 11 Empty Re: Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla...

Post by Guest 6/20/2017, 18:54

My Brother Billo wrote:dobra tema,magijske sile i zli duhovi itekako postoje.u svetom pismu je to dobro pojasnjeno

Problem je u tome da to zapravo uopće nije slučaj, ne samo kad je Biblija u pitanju nego i praktički bilo koja druga ključna religijska knjiga. Uzima se nekako samorazumljivo, zdravo za gotovo, da zlodusi odnosno demoni postoje (ta Bog je stvorio i dobro i zlo!), ponešto se govori o posljedicama njihovog navodnog djelovanja u svijetu, ali se nigdje ne definira tko su po nekoj svojoj temeljnoj prirodi, kako djeluju, koja su njihova ograničenja itd.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla... - Page 11 Empty Re: Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla...

Post by My Brother Billo 6/20/2017, 19:30

slidingdoorsoperator wrote:
My Brother Billo wrote:dobra tema,magijske sile i zli duhovi itekako postoje.u svetom pismu je to dobro pojasnjeno

Problem je u tome da to zapravo uopće nije slučaj, ne samo kad je Biblija u pitanju nego i praktički bilo koja druga ključna religijska knjiga. Uzima se nekako samorazumljivo, zdravo za gotovo, da zlodusi odnosno demoni postoje (ta Bog je stvorio i dobro i zlo!), ponešto se govori o posljedicama njihovog navodnog djelovanja u svijetu, ali se nigdje ne definira tko su po nekoj svojoj temeljnoj prirodi, kako djeluju, koja su njihova ograničenja itd.
nemoze se bas sve definirati i objasniti nasim uskim okvirima shvatanja a nebi nam to vjerovatno ni bilo od koristi,mi smo slijepi za duhovni svijet a da nismo,vjerovatno to nebi mogli podnijeti ⭐
My Brother Billo
My Brother Billo

Posts : 2237
2017-04-17


Back to top Go down

Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla... - Page 11 Empty Re: Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla...

Post by red wolf 6/20/2017, 19:35

My Brother Billo wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
My Brother Billo wrote:dobra tema,magijske sile i zli duhovi itekako postoje.u svetom pismu je to dobro pojasnjeno

Problem je u tome da to zapravo uopće nije slučaj, ne samo kad je Biblija u pitanju nego i praktički bilo koja druga ključna religijska knjiga. Uzima se nekako samorazumljivo, zdravo za gotovo, da zlodusi odnosno demoni postoje (ta Bog je stvorio i dobro i zlo!), ponešto se govori o posljedicama njihovog navodnog djelovanja u svijetu, ali se nigdje ne definira tko su po nekoj svojoj temeljnoj prirodi, kako djeluju, koja su njihova ograničenja itd.
nemoze se bas sve definirati i objasniti nasim uskim okvirima shvatanja a nebi nam to vjerovatno ni bilo od koristi,mi smo slijepi za duhovni svijet a da nismo,vjerovatno to nebi mogli podnijeti ⭐
Ovo je točno...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15940
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla... - Page 11 Empty Re: Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla...

Post by Guest 6/20/2017, 19:44

Gnječ wrote:
metilda wrote:
eskaped wrote: pa je objašnjenje nepotrebno u ovom slučaju ove curice čak i neumjesno.

onda je ostavimo u tišini

zmijo toksična nepismena ja nisam ni pitao da objasniš. pitao sam te da li ti tu curicu možeš pogledati u oči.

odgovor treba biti da ili ne.

pogledaj sebe.. otužno je kako si sliku nesretnog djeteta (zlo)upotrijebio da bi mene uvrijedio.. mogao si to učiniti na manje podao način
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla... - Page 11 Empty Re: Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla...

Post by red wolf 6/20/2017, 19:46

metilda wrote:
Gnječ wrote:
metilda wrote:
eskaped wrote: pa je objašnjenje nepotrebno u ovom slučaju ove curice čak i neumjesno.

onda je ostavimo u tišini

zmijo toksična nepismena ja nisam ni pitao da objasniš. pitao sam te da li ti tu curicu možeš pogledati u oči.

odgovor treba biti da ili ne.

pogledaj sebe.. otužno je kako si sliku nesretnog djeteta (zlo)upotrijebio da bi mene uvrijedio.. mogao si to učiniti na manje podao način
Pa nisi uradila ono što ti je rekao da uradiš, pa bi shvatila što ti je htio reći...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15940
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla... - Page 11 Empty Re: Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla...

Post by Guest 6/20/2017, 19:48

red wolf wrote:
metilda wrote:
Gnječ wrote:
metilda wrote:
eskaped wrote: pa je objašnjenje nepotrebno u ovom slučaju ove curice čak i neumjesno.

onda je ostavimo u tišini

zmijo toksična nepismena ja nisam ni pitao da objasniš. pitao sam te da li ti tu curicu možeš pogledati u oči.

odgovor treba biti da ili ne.

pogledaj sebe.. otužno je kako si sliku nesretnog djeteta (zlo)upotrijebio da bi mene uvrijedio.. mogao si to učiniti na manje podao način
Pa nisi uradila ono što ti je rekao da uradiš, pa bi shvatila što ti je htio reći...

uradiš li ti sve što ti ljudi kažu? shvatila sam ja dobro što je eskaped meni htio reći ali na prljav i podmukao način.. ti nisi shvatio što je on meni htio reći
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla... - Page 11 Empty Re: Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla...

Post by Guest 6/20/2017, 19:49

tk ose tuce ta jse voli.... Basketball
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla... - Page 11 Empty Re: Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla...

Post by red wolf 6/20/2017, 19:49

metilda wrote:
red wolf wrote:
metilda wrote:
Gnječ wrote:
metilda wrote:

onda je ostavimo u tišini

zmijo toksična nepismena ja nisam ni pitao da objasniš. pitao sam te da li ti tu curicu možeš pogledati u oči.

odgovor treba biti da ili ne.

pogledaj sebe.. otužno je kako si sliku nesretnog djeteta (zlo)upotrijebio da bi mene uvrijedio.. mogao si to učiniti na manje podao način
Pa nisi uradila ono što ti je rekao da uradiš, pa bi shvatila što ti je htio reći...

uradiš li ti sve što ti ljudi kažu? shvatila sam ja dobro što je eskaped meni htio reći ali na prljav i podmukao način.. ti nisi shvatio što je on meni htio reći
Nemoj da ti ponovno kažem što ja mislim o tvojoj vrsti...Ja sam shvatio, ali ti nisi, to je tvoj problem, ali i problem tvoje vrste...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15940
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla... - Page 11 Empty Re: Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla...

Post by Guest 6/20/2017, 19:50

red wolf wrote:
metilda wrote:
red wolf wrote:
metilda wrote:
Gnječ wrote:

zmijo toksična nepismena ja nisam ni pitao da objasniš. pitao sam te da li ti tu curicu možeš pogledati u oči.

odgovor treba biti da ili ne.

pogledaj sebe.. otužno je kako si sliku nesretnog djeteta (zlo)upotrijebio da bi mene uvrijedio.. mogao si to učiniti na manje podao način
Pa nisi uradila ono što ti je rekao da uradiš, pa bi shvatila što ti je htio reći...

uradiš li ti sve što ti ljudi kažu? shvatila sam ja dobro što je eskaped meni htio reći ali na prljav i podmukao način.. ti nisi shvatio što je on meni htio reći
Nemoj da ti ponovno kažem što ja mislim o tvojoj vrsti...Ja sam shvatio, ali ti nisi, to je tvoj problem, ali i problem tvoje vrste...

a koje si ti vrste? hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla... - Page 11 Empty Re: Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla...

Post by red wolf 6/20/2017, 19:51

metilda wrote:
red wolf wrote:
metilda wrote:
red wolf wrote:
metilda wrote:

pogledaj sebe.. otužno je kako si sliku nesretnog djeteta (zlo)upotrijebio da bi mene uvrijedio.. mogao si to učiniti na manje podao način
Pa nisi uradila ono što ti je rekao da uradiš, pa bi shvatila što ti je htio reći...

uradiš li ti sve što ti ljudi kažu? shvatila sam ja dobro što je eskaped meni htio reći ali na prljav i podmukao način.. ti nisi shvatio što je on meni htio reći
Nemoj da ti ponovno kažem što ja mislim o tvojoj vrsti...Ja sam shvatio, ali ti nisi, to je tvoj problem, ali i problem tvoje vrste...

a koje si ti vrste? hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah
One Kajinove nisam...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15940
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla... - Page 11 Empty Re: Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla...

Post by Guest 6/20/2017, 19:51

WOLFI je HARD WORKER...posebna vrsta...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla... - Page 11 Empty Re: Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla...

Post by My Brother Billo 6/20/2017, 19:53

pismejker wrote:tk ose tuce ta jse voli.... Basketball
mislis metilda i wolfi  scratch geek
My Brother Billo
My Brother Billo

Posts : 2237
2017-04-17


Back to top Go down

Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla... - Page 11 Empty Re: Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla...

Post by Guest 6/20/2017, 19:54

My Brother Billo wrote:
pismejker wrote:tk ose tuce ta jse voli.... Basketball
mislis metilda i wolfi  scratch geek
Jok...Gnječo i Metilda...strast do boli... lol!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla... - Page 11 Empty Re: Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla...

Post by Guest 6/20/2017, 19:55

red wolf wrote:
metilda wrote:
red wolf wrote:
metilda wrote:
red wolf wrote:
Pa nisi uradila ono što ti je rekao da uradiš, pa bi shvatila što ti je htio reći...

uradiš li ti sve što ti ljudi kažu? shvatila sam ja dobro što je eskaped meni htio reći ali na prljav i podmukao način.. ti nisi shvatio što je on meni htio reći
Nemoj da ti ponovno kažem što ja mislim o tvojoj vrsti...Ja sam shvatio, ali ti nisi, to je tvoj problem, ali i problem tvoje vrste...

a koje si ti vrste? hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah
One Kajinove nisam...

a to implicira... ?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla... - Page 11 Empty Re: Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla...

Post by My Brother Billo 6/20/2017, 19:56

pismejker wrote:
My Brother Billo wrote:
pismejker wrote:tk ose tuce ta jse voli.... Basketball
mislis metilda i wolfi  scratch geek
Jok...Gnječo i Metilda...strast do boli... lol!
nisam nista primjetio  scratch
My Brother Billo
My Brother Billo

Posts : 2237
2017-04-17


Back to top Go down

Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla... - Page 11 Empty Re: Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla...

Post by Guest 6/20/2017, 19:56

pismejker wrote:
My Brother Billo wrote:
pismejker wrote:tk ose tuce ta jse voli.... Basketball
mislis metilda i wolfi  scratch geek
Jok...Gnječo i Metilda...strast do boli... lol!

:nocomment
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla... - Page 11 Empty Re: Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 11 of 16 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 16  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum